49 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Kapat

Uyku Tulumunda Güvenilir Adres Marmot


Kış kampçılığının en önemli unsuru olarak görülse de uyku tulumları sadece kışın bizi soğuktan korumaz. Isı izolasyonu sağlamasının dışında çadırda yatarken dışardaki böcek ve diğer haşerelerden bizleri korur. Sıcak havalarda üşümek zor olsa da doğada kamp yaparken gece-gündüz sıcaklık farkını mutlaka hissedersiniz. Ekstrem şartlarda kamplayan bir dağcı değilseniz güvenilir markaların üzerinde belirtilen comfort derecesi çok yüksek olmayan sıcaklıklardaki uyku tulumlarını seçebilirsiniz. Çok farklı çeşitte, farklı aktiviteler için uyku tulumları üretilmekte. Ancak en yaygın olanları mumya, dikdörtgen ve zarf tipi olanlar. Hangi uyku tulumunu alacağınıza karar vermeden önce Uyku Tulumu Seçimi yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Genel olarak uyku tulumları sentetik ve kuş tüyü dolgu maddesi olmak üzere iki tip dolgu maddesinden üretilirler. Kuş tüyü (genellikle kaz) uyku tulumları en hafif uyku tulumlarıdır ve çok iyi ısıtırlar. Ancak ıslanınca sıkıştırmanızı zorlaştırırlar ve kullanıldıkça aradan çıkan tüy şikayetleri olabiliyor. Tavsiyemiz kuş tüyü uyku tulumu alacaksanız kaliteden ve paradan kaçınmamanız. Sentetik uyku tulumları da iyi ısıtır, biraz daha ağırdır ancak kullanımı ve yıkanması daha kolay ve uygun fiyatlıdır.

Marmot gerçekten güvenle satın alabileceğiniz EN135137 testini geçmiş sertifikasıyla uyku tulumları üretiyor. Marmot, adını 1971 yılında iki üniversite öğrencisinin dağlık bölgelerde yaşamını sürdüren büyük bir yer sincabı türünden esinlenerek aldığı uyku tulumu konusunda uzmanlaşmış Amerikan menşeili bir üretici. Marmot -10.40C NanoWave 35 Uyku Tulumu ekstrem kış şartları yoksa 4 mevsim ve uzun süre rahatlıkla kullanabileceğiniz bir uyku tulumu. Olipon’un sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye ettiği hafif ve uygun fiyatlı Marmot NanoWave 35 Derece uyku tulumu,herhangi bir mevsimde rahatça kullanılmak üzere bütün özelliklere sahip, ferah ve çok konforludur. Eşyalarınızı küçük bir alanda taşıyacaksanız, uyku tulumunu büzerek rahatça hacmini küçültebilirsiniz. Bu uyku tulumunun en önemli özelliği, tamamen küçültülerek rahatça taşınabilmesi ve hafifliği. Nanowave hafif uyku tulumunu rahatça taşıyabilmeniz için katlayıp koyabileceğiniz küçük çantası da yanında gelmektedir. Ana malzemesi ve astarı %50d 100 poliesterden üretilmiş bu uyku tulumunun ağırlığı 1037 gr’dır. Marmot'un kullandığı Spirafill teknolojisi kaz tüyü uyku tulumlarını aratmıcak ısı izolasyonu sağlamaktadır.

Mumya şekline rağmen bölmeli kapüşona sahiptir. Kapüşonun tepesinde ve altında kordonları vardır. Sıcaklığı nerede tutmak istiyorsanız orayı çekiştirerek kapüşonu büze bilirsiniz. Tulumun en tepesinden aşağıya kadar olan çift fermuar ile daha sıcak günlerde, sadece alttan veya sadece üstten, içeride hava sirkülasyonu sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda rahatça yayılacak bir battaniyeye dönüşür. Nanowave hafif uyku tulumunu birkaç farklı şekilde kullanabilirsiniz. Fermuarın arkasındaki dayanıklı madde sayesinde, fermuar sıkışması yaşamazsınız. Eğer kumaş birazcık bile sıkışırsa, dayanıklılığı sayesinde hiç zarar görmez. Fermuarın arkasındaki boru sayesinde, istenmeyen soğuk hava tulumun içine geçmez. Sentetik hafif uyku tulumu olduğu için yalıtım her yere eşit dağıtılmıştır. Yalıtımda istenmeyen yoğunluklar olmaz, sıcaklık içeride kalır. Üzerinde Comfort:7.8°C, lower limit:-3.3°C Extreme:-10.4°C yazmaktadır. Yani 7.8°C’ye kadar rahat bir pozisyonda, 3.3°C’ye kadar kıvrılmış bir şekilde 8 saat boyunca uyanmadan uyuyabileceğiniz bir ısı ve 10.4°C’de ise 6 saat boyunca hipotermi riski yaşamadan uyuyabileceğiniz ısı değerlerini ifade eder.


Takipte Kalın

Olipon © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır