49 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Kapat

Hafif Sağlam Adeta 4 Mevsim Bir Çadır Ferrino Lightent 3


Kamp konusunda deneyim kazandıkça, en sert havalara, fırtınalara, depremlere dayansın, 5 mevsim çadır alayım mantığından, o kadar sert havada zaten kamp yapmayacağım, azıcık soğuğa dayansın, su geçirmesin demeye başlıyorsunuz. Zaten profesyonel dağcı değilseniz, yaylalarda, bisiklet turlarında vb. seyyar gezeceğim diyorsanız, güzel havalarda kamp yapmaya yöneliyorsunuz. Bu durumlarda 4-5 mevsim çadırların hem polleri, hem de üretilen kumaşları sizi en az 4-5 kg gibi yüklerle gezmeye mecbur bırakıyor. Ayrıca hafif ve soğuktan koruyacak bir mat ve uyku tulumu desteğiyle en soğuk havalarda bile ekstra yük taşımanıza gerek yok. Yürüyüşte taşıdığınız 1 kg bile zaman ilerledikçe çok ağır gelmeye başlıyor. “Ultralight backpacking” amacıyla üretilen Ferrino’nun ağırlığı 2.3 kg olan ve sırt çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz Ferrino Lightent 3 gerçekten almaya pişman olmayacağınız bir çadır.

Ferrino, 150 yıla yakın bir süredir tüm outdoor malzemeleri üreten, FIAT marka üstü açık otomobil tavanları için ve İtayan ordusu için üretilen çadırların su geçirmez kumaşlarıyla üretimine başlamış bir İtalyan markası, bu nedenle kamp çadırında gerçekten iyi kalitede kumaş üretiyorlar. 3 mevsim olarak üretilmesine rağmen, aşırı rüzgarlı değilse kışın da kullanabileceğiniz bir çadır. Aliminyum poliesterden üretilmiş ripstop dış tentesi hem ısı yalıtımlı ve yanmaya dirençli. Tülden şeklinde iç tentesi de yanmaz poliesterden üretilmiş, zeminden bantlanan, su geçirmeye dirençlidir. İç tentenin üst kısmında ise, geç alev alan, üstünde YKK fermuar kullanılan polyester kumaş mevcut. Çadırın içinde malzeme koyacağınız cep, tavana fener asabileceğiniz bağcıklar da mevcut. Aynı zamanda havalandırma için 2 adet açılıp kapanabilir pencere bulunuyor. Sahip olduğu sineklikli kapı iyi düşünülmüş ve 70 cm ön bölmeye eşyalarınızı koyabilir, yazın ortasında yağışsız geçeceğine inandığınız havalarda dış tentesini yanınıza almayarak daha da hafif kullanabilirsiniz (ağırlığı 2.1 kg yapabilirsiniz). 2 adet esnek duraliminyum pol çadırın enlemesine olacak şekilde yerleştiriliyor ve kolay kurulum sağlıyor. Airchamber havalandırma sistemiyle terleme yapmıyor.

Eğer çadırı kuracak başka zemin şansınız varsa çadırı sert, kayalık zeminleri pek tercih etmeyin. Hafif çadırların ortak eksisi olan bu durum çadır kazıkları sabitlemeden duran free standing bir çadır olmamasından kaynaklanmaktadır ve ekstra gerdirme ipleri sayesinde bir yerlere sabitlemeniz gerekir. Yorgun bir şekilde çadır kurmak biraz zorlayabilir. Ancak sert toprakları yumuşatmak için biraz ıslatarak eşelemek gerçekten işe yarıyor. Her koşul için yanınızda taşıyacağınız ekstra ip ve kazıcı malzemeniz mutlaka olsun. Çadırın 1.4 m3 kapasitesi üç kişinin matlarını sererek yatması için oldukça uygun. Ancak çadır içinde ekstra hareket alanı bulunmuyor. Su geçirgenliği 3000 ve sus tutmaz polyester tabanla su geçirme probleminiz olmayacak. Sizi kışlık ve yazlık kamp çadırı derdinden kurtaracak olan Ferrino Lightent 3 gerçekten uzun ömürlü ve taşıma kolaylığıyla fiyatına değecek bir çadır.


Takipte Kalın

Olipon © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır