49 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Kapat

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)
-
Bu kategoride ürün bulunamadı.

Bıçak Çeşitleri Nelerdir?

Günlük Bıçaklar: Her gün cebinizde taşıyacağınız, ip kesmek, kutu açmak, kağıt kesmek, meyve soymak gibi her an basit şeylerde kullanabileceğiniz bir bıçak. Taşınması kolay ve çok yönlüdür.

Outdoor Bıçaklar: Doğa yürüyüşü, dağcılık, kampçılık gibi faaliyetlerde  kullanılan, hafif, küçük ve sağlam bıçaklardır.

Av Bıçakları: Avlanmaya veya balık tutmaya gittiğinizde devamlı yanınızda olup, deri yüzmede vs. kullanacağınız bir bıçak. Çoğu zaman sabit ve güçlü bir bıçak tercih edilebilir.

Survival (Bushcraft) Bıçaklar: Her işte kullanılabilecek, çok fonksiyonlu, sağlam bıçaklardır. Mesleğiniz veya şartlar gereği hayatınızı sürdürmenize yardımcı olacağını düşündüğünüz bir bıçak. Eğitimli profesyoneller, askerler veya ciddi macera tutkunları için uygundur.

Özel Seri/ Koleksiyon Bıçaklar: Koleksiyonunuza katmak için aldığınız özel bir bıçak.

Kamp Bıçağı Nasıl Olmalıdır?

Kazmak, kesmek, avlanmak… Doğada yanınıza almanız gereken kamp malzemelerinden biri de bıçaktır. Kampta kullanacağımız bıçak (bushcraft) oldukça sağlam olmalı. Çok amaçlı bir bıçak kamp ve diğer outdoor aktiviteler için dayanıklı olmayabilir. İster katlanabilir olsun ister sabit her iki kamp bıçağı da işinizi görecektir. Katlanabilir bir kamp bıçak/çakı da tercih edebilirsiniz. Eğer sabit bir bıçak alacaksanız, kınının sağlam olmasına dikkat edin, tehlike arz edebilir. Ayrıca sabit bıçağın tek madenden üretilmiş olması sağlamlığını etkileyen en önemli faktördür. Bıçağınız çok büyük veya küçükse kullanışlı olmayacaktır, açık uzunluğu 22-28 cm olanlar idealdir. Bıçağın kabzası da ne büyük ne de çok küçük olmalı, mutlaka deneyerek satın almalısınız. Kabzası meşe, ahşağ veya kemikten yapılmış olursa daha sağlam olmasını sağlayacaktır. Bıçağın ucunun tırtıklı olmamalı, düz ve sivri olması daha fonksiyoneldir. Ayrıca mutlaka çelikten üretilmiş ve paslanmaz olmalıdır. En iyi kalitede Çakılar, Bıçaklar ve Multitoollar 'ı www.olipon.com 'da bulabilirsiniz.

Takipte Kalın

Olipon © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır